Dobrou znalost povahy lidí by měl mít každý člověk

  1. Dobrou znalost povahy lidí by měl mít každý člověk, který musí komunikovat s lidmi.
  2. Každý z nás sice pracuje s tzv. prvním dojmem, jenže ten může být klamný, neboť je to přece jenom spíše dojem a ne znalost.
  3. Většina lidí je odkázaná na utváření si představy o povaze lidí až z jejich chování nebo výkonu.
  4. Nutno však počítat s tím, že lidé se dovedou přetvařovat nebo přímo klamat. Při komunikaci se k tomu dokonce přímo vybízí spousta možností. Lidé do takové klamné taktiky dokonce vkládají určité naděje na zlepšení své často nezáviděníhodné situace.
  5. Většinou máme na pozorování lidí velmi málo času a ten musíme vyplnit mnohými konkrétními činnostmi. Někdy dokonce nemáme čas vůbec žádný a přitom závažnost situace je mimořádná.
  6. Reakce komunikace a chování bude odlišná v případě jedince jednajícího ze strachu a jiná když jde o patologicky jednající osobu. Toto nelze pozorováním jejich chování v daný okamžik zjistit pouhou analýzou. Podobný problém nastává například při komunikaci s netečnou nebo úmyslně pasivní osobou.

reprodukovaná životní moudra prof. J. Šrama

Vyhledávání

„Svojí povahou člověk vykonává všechno. Myslí, uvažuje, pracuje, miluje, hněvá se, respektuje, reaguje na všechny venkovní i vnitřní životní podněty.“                                      J. Šramo 

MOTTO

"Znaky prezentují vlastnosti povahy a nemocí jsou vidět na první pohled. Proto, aby člověk z nich získal informace, nemusí vyslovit "zaklínající" formule, ani je nemusí obdivovat dvě hodiny. Vyskytnou se lidé, kteří nejsou tohoto znalí, Neřiďte se neznalostí. Spíše naopak, hledejte lidi znalé, od kterých se můžete pozitivně poučit. Existují i lidé hloupí, neschopní toto pochopit. Neřiďte se hloupými lidmi. Snažte se od rozumných a znalých získat informace na rozšíření vlastního poznání. Jsou však i lidé, kteří si jsou tohoto všeho vědomí, ale závidí. Neopakujte jejich způsoby. Závist plodí zlost a člověku blokuje schopnost poznání."

Životní zkušenosti

Literatura, která otevírá oči lidem

     ZPŮSOBY ÚPRAVY POVAHY   prof. JÁN ŠRAMO   Poprvé v historii byl pro širokou veřejnost vydán jedinečný knižní titul Způsoby úpravy povahy. Obsahuje přehledně...

Povolání entomologa mi zjistil prof. Šramo

Rád bych se s Vámi podělil o mou neocenitelnou životní zkušenost v oblasti volby povolání, za kterou vděčím mé mamince a nejmoudřejšímu člověku jakého znám, profesoru Jánu...

V televizi ČT1 rozhovory o antropologické biotypologii

ČT1 v pořadu SAMA DOMA - ze dne 14.9.2011 a 25.10.2011 odkaz na rozhovory o antropologické biotypologii 

Využití antropologické biotypologie v praktickém vyučování

Využití antropologické biotypologie v praktickém vyučování - bakalářská práce

 
DOPORUČUJI  INTERNETOVÉ ADRESY:
 
 
 
 

Fotografie použita dle Creative Commons John-Morgan  © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode