Biotypologie nám zachránila dítě

07.10.2011 20:17

Biotypologie nám zachránila dítě

Naše rodina se dozvěděla o antropologické biotypologii před 21 lety. Tehdy jednoho večera byl vysílán živě program z Ostravy na veřejnoprávní stanici Českého rozhlasu. Hostem ve studiu byl prof. Ján Šramo. Obsah pořadu byl velice zajímavý, jasně srozumitelný a logický. Posluchačům byla vysvětlena podstata biotypologie, že člověk je součástí přírody a přírodní zákonitosti se proto také vztahují na člověka. Z důvodu, že každá vlastnost v přírodě musí být a je prezentována znaky. Podstatu biotypologie není těžké pochopit. Jednoznačně bylo již tehdy v přímém vysílání vysvětleno, že biotypologie je přímo matematicky „krutá“ – přesná, měřitelná a ověřitelná. Z tohoto faktu nepřipouští žádné úlety a nepracuje s tajemnem. Tudíž se nejedná o žádné věštění ani astrologii, numerologii nebo podobná šarlatánství.

Pořad nás zaujal natolik, že jsme se chtěli osobně přesvědčit o pravdivosti biotypologie a na základě toho jsme vyhledali typologickou poradnu. S antropologickou biotypologií a s jejím jediným profesionálním učitelem prof. Jánem Šramem má naše rodina již 21letou osobní zkušenost. Vděčíme prof. Šramovi mimo jiné za záchranu života dítěte. Stalo se to zhruba již před 20 lety. V samém závěru typologické služby – konkrétně typologického portrétu našeho dítěte nám byla sdělena mimo jiné pro nás zcela nová informace. Doporučení nechat dítěti odstranit elektrickou jehlou všechny pigmentové změny po těle, které přesahují povrch pokožky. Informace nám byla sdělena a vysvětlena velice klidným a citlivým způsobem. Musím zdůraznit, že bylo zrovna chladné zimní období a všem nám bylo vidět pokožku pouze na rukách k zápěstí a na obličeji. Dítě na těchto částech pokožky, žádné pigmentové znaménka ani změny nemělo. Vrtalo mi to od té doby stále hlavou, jak to pan prof. mohl poznat, že se zvětšují dítěti po těle pigmentová znaménka. Vždyť vyšetření se uskutečnilo „pouze“ pohledem na ruce a s pomocí lupy do obou očí (zřítelnice). Nutno upřesnit, že na typologickém vyšetření se žádný pacient nesvléká ani není dotazován k jeho zdravotnímu stavu. Na rozdíl od ostatních vyšetření v tzv. bílé medicíně je při typologickém vyšetření každému ještě předem doporučeno, aby si průběh vyšetření nahrával nejlépe na vlastní záznamové zařízení. A to z důvodu, že i po čase si může on sám nebo se svými blízkými opět zpětně poslechnout získané doslovné informace z každé typologické služby.

Také my jsme si doma opakovaně pouštěli záznam a doporučení o odstranění znamének přesahující povrch pokožky dítěte. Následně při koupání a oblékání dítěte mě to vedlo k rozhodnutí, že si informace a stav znamének půjdeme ověřit k obvodnímu lékaři. Obvodní dětský lékař se mi tehdy vysmál konstatováním, že se zřejmě dívám hodně na televizi. Na můj argument, že se znaménka na těle dítěte zvětšují, mi bylo sděleno, že to je tím, že dítě celé roste. Verdikt lékaře zněl, ať neblbnu a podívám se třeba na ulici na lidi, neboť každý má i na viditelných místech podobné kosmetické vady a každý, že s tím žije zcela normálně. Anabáze mého ověřování pokračovala také ještě u dalších lékařů a závěr byl pokaždé stejný. Jedná se pouze o běžnou kosmetickou záležitost. Moje nedůvěra a ověřování si informací pokračovaly dál. Až při placeném vyšetření v Ústavu lékařské kosmeticky v Praze nám bylo sděleno, že se v daném případě jedná o rakovinu kůže. Navíc šokující konstatování, že je už „za pět minut dvanáct“. Nebudu dál líčit následující dva roky, které jsme prožili s dítětem mezi školou, domovem a dojížděním na kožní kliniku v nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Jelikož se nám, ale před tím všude v ordinacích vysmáli, následně jsme už žádnému lékaři neříkali, od koho jsme dostali velice důležitou prvotní informaci a doporučení nechat odstranit pigmentové změny. To znamená, že lékařům tzv. bílé medicíny jsme zásadně o biotypologii ani o prof. Šramovi neříkali. Důvodem byli předchozí špatné zkušenosti s reakcí lékařů. Když nám řekl přednosta kožní kliniky prof. Malina: “Blahopřeji Vám, že jste tyto kožní změny odsledovali, jedná se o učebnicový příklad,“ mlčeli jsme a tehdy už nebyla z mé strany síla ani chuť někomu něco vysvětlovat. Dodnes se stydím za tehdejší zamlčení pravdy, že kritický zdravotní stav dítěte naštěstí odsledoval profesionál prof. Šramo při biotypologickém vyšetření. Ze znaků v oční zřítelnici. Dítě bylo zachráněno a dnes je již dospělým člověkem.

Moje zkušenost a ponaučení:

„Pokud by mým rozumem nebyla náležitě zpracována informace získaná na typologické službě, nemohl by nikdo jiný za mě udělat ten správný krok a rozhodnutí dotáhnout celou záležitost až do zdárného konce.“

Praha 2011

I.S.

Příspěvek "Biotypologie nám zachránila dítě" najdete také na stránkách typologie.cz
typologie.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=77

Vyhledávání

„Svojí povahou člověk vykonává všechno. Myslí, uvažuje, pracuje, miluje, hněvá se, respektuje, reaguje na všechny venkovní i vnitřní životní podněty.“                                      J. Šramo 

MOTTO

"Znaky prezentují vlastnosti povahy a nemocí jsou vidět na první pohled. Proto, aby člověk z nich získal informace, nemusí vyslovit "zaklínající" formule, ani je nemusí obdivovat dvě hodiny. Vyskytnou se lidé, kteří nejsou tohoto znalí, Neřiďte se neznalostí. Spíše naopak, hledejte lidi znalé, od kterých se můžete pozitivně poučit. Existují i lidé hloupí, neschopní toto pochopit. Neřiďte se hloupými lidmi. Snažte se od rozumných a znalých získat informace na rozšíření vlastního poznání. Jsou však i lidé, kteří si jsou tohoto všeho vědomí, ale závidí. Neopakujte jejich způsoby. Závist plodí zlost a člověku blokuje schopnost poznání."

Životní zkušenosti

Literatura, která otevírá oči lidem

     ZPŮSOBY ÚPRAVY POVAHY   prof. JÁN ŠRAMO   Poprvé v historii byl pro širokou veřejnost vydán jedinečný knižní titul Způsoby úpravy povahy. Obsahuje přehledně...

Povolání entomologa mi zjistil prof. Šramo

Rád bych se s Vámi podělil o mou neocenitelnou životní zkušenost v oblasti volby povolání, za kterou vděčím mé mamince a nejmoudřejšímu člověku jakého znám, profesoru Jánu...

V televizi ČT1 rozhovory o antropologické biotypologii

ČT1 v pořadu SAMA DOMA - ze dne 14.9.2011 a 25.10.2011 odkaz na rozhovory o antropologické biotypologii 

Využití antropologické biotypologie v praktickém vyučování

Využití antropologické biotypologie v praktickém vyučování - bakalářská práce

 
DOPORUČUJI  INTERNETOVÉ ADRESY:
 
 
 
 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode