Ohlas na seminář a cvičení Irisgrafie v Bratislavě, 12+13.1.2013

25.01.2013 21:32

Chodíme po ulici, potkáváme lidi, někteří se chovají způsobem, jací opravdu jsou, někdo předstírá, někdo se snaží ukázat lepším.

Málokdo z nás ovšem tuší, že si dokonale vypovídající popis naší povahy nosíme stále sebou. Jsme to my, kdo svými typologickými znaky těla a pohybu hovoří. Jedna z mnohých oblastí antropobiologické typologie je  irisgrafie, tj. typologie oční duhovky a bělma. Jsou to naše "monitory", ukazující náš zdravotní stav, naše emoční rozpoložení, naše povahové vlastnosti. Jen se naučit tyto vysílané signály číst!

Seminář a cvičení o irisgrafii byl pro nás prvním náhledem do této oblasti. Jak je nádherné, že můžeme již při malé nerovnováze našeho zdravotního stavu rozpoznat o jakou oblast našeho těla se jedná, že můžeme předejít eventuálnímu propuknutí nemoci. Například i poměrně jednoduchým znakem poznáme, že se člověk nachází např. v kritickém stavu před srdečním infarktem.

Pokud by všichni lékaři absolvovali jen tento základní kurz, měli by už okamžitě pomocný nástroj při diagnostice pacientů.

Předem jsme věděli, že se na duhovce projevují znaky nemocí, ale z čeho jsme byli překvapeni a to více nadšeni, bylo, že se podle nálady a emočního rozpoložení mění barevný odstín duhovky. Proto se babičce měnila barva očí!

Děkujeme panu profesoru Jánu Šramovi za úžasné dva dny, kdy nám laskavě předával své vědomosti.

Věrka, architektka a Oldřich, učitel

 

Vyhledávání

„Svojí povahou člověk vykonává všechno. Myslí, uvažuje, pracuje, miluje, hněvá se, respektuje, reaguje na všechny venkovní i vnitřní životní podněty.“                                      J. Šramo 

MOTTO

"Znaky prezentují vlastnosti povahy a nemocí jsou vidět na první pohled. Proto, aby člověk z nich získal informace, nemusí vyslovit "zaklínající" formule, ani je nemusí obdivovat dvě hodiny. Vyskytnou se lidé, kteří nejsou tohoto znalí, Neřiďte se neznalostí. Spíše naopak, hledejte lidi znalé, od kterých se můžete pozitivně poučit. Existují i lidé hloupí, neschopní toto pochopit. Neřiďte se hloupými lidmi. Snažte se od rozumných a znalých získat informace na rozšíření vlastního poznání. Jsou však i lidé, kteří si jsou tohoto všeho vědomí, ale závidí. Neopakujte jejich způsoby. Závist plodí zlost a člověku blokuje schopnost poznání."

Životní zkušenosti

Literatura, která otevírá oči lidem

     ZPŮSOBY ÚPRAVY POVAHY   prof. JÁN ŠRAMO   Poprvé v historii byl pro širokou veřejnost vydán jedinečný knižní titul Způsoby úpravy povahy. Obsahuje přehledně...

Povolání entomologa mi zjistil prof. Šramo

Rád bych se s Vámi podělil o mou neocenitelnou životní zkušenost v oblasti volby povolání, za kterou vděčím mé mamince a nejmoudřejšímu člověku jakého znám, profesoru Jánu...

V televizi ČT1 rozhovory o antropologické biotypologii

ČT1 v pořadu SAMA DOMA - ze dne 14.9.2011 a 25.10.2011 odkaz na rozhovory o antropologické biotypologii 

Využití antropologické biotypologie v praktickém vyučování

Využití antropologické biotypologie v praktickém vyučování - bakalářská práce

 
DOPORUČUJI  INTERNETOVÉ ADRESY:
 
 
 
 

Fotografie použita dle Creative Commons John-Morgan  © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode